مهندس هاشمی طباطبایی خبر داد:

نخستین مجله دانشگاه آزاد اسلامی در شاخه زمین شناسی در نمایه استنادی ESCI پذیرفته شد

تصویر مطلب نخستین مجله دانشگاه آزاد اسلامی در شاخه زمین شناسی در نمایه استنادی ESCI پذیرفته شد
  • چهارشنبه 3 آبان 1396
  • 658
نخستین مجله دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان IJES در شاخه زمین شناسی موفق به نمایه شدن در Emerging Sources Citation Index سایت تامسون رویترز (Clarivate analytics) شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مهندس میترا هاشمی طباطبایی مدیرکل گسترش علم و علم سنجی با اعلام این خبر افزود: مجله ایرانی علوم زمین نشریه علمی گروه زمین شناسی دانشکده علوم پایه واحد مشهد است که به زبان انگلیسی منتشر می شود این نشریه در زمینه های علوم زمین، مهندسی ژئوتکنیک و ژئوفیزیک، معدن و محیط زیست مقالات علمی پژوهشی را انتشار می دهد.

وی افزود: این نشریه علمی در تاریخ 20 اسفندماه سال 86 با اخذ مجوز انتشار از کمیسیون بررسی و تایید مجلات علمی دانشگاه آزاد اسلامی با سردبیری دکتر علی اصغر آریایی و مدیر مسئولی دکتر حبیب ملایی و همراهی جمعی از صاحب نظران علوم زمین فعالیت خود را آغاز کرد و با تلاش مراحل پیشرفت را طی نمود و توانست در پایگاه بین المللی Scopus نمایه شود در سال 1395 از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رتبه علمی – پژوهشی گرفت این مجله علاوه بر پایگاه های یاد شده در DOAJ و ISC نیز نمایه شده است.

مدیر کل گسترش علم و علم سنجی دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی دارای یک عنوان مجله WOS-JCR ، 12 عنوان مجله WOS-ESCI ، دو عنوان مجله ISI-Master List ، یک عنوان مجله PubMed و 14 عنوان مجله نمایه در Scopus است. با توجه به رشد کیفی مجله های دانشگاه بر اساس استاندارد های بین المللی، در آینده نزدیک شاهد موفقیت های بیشتری در سطح بین المللی خواهیم بود.

گفتنی است علاقمندان می توانند با مراجعه به سامانه نشریه به آدرس http://ijes.mshdiau.ac.ir از مقالات این مجله بهره مند شوند.