وزیر علوم در جمع خبرنگاران:

هیچ گونه چالشی بین دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم وجود ندارد

تصویر مطلب هیچ گونه چالشی بین دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم وجود ندارد
  • دوشنبه 8 آبان 1396
  • 829
وزیر علوم در جمع خبرنگاران گفت: تشکل‌هایی که در مدار قانون عمل می‌کنند، هیچ دغدغه‌ای برای فعالیت‌هایشان نداشته باشند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از خبرگزاری آنا، منصور غلامی در حاشیه مراسم تکریم و معارفه وزیر علوم، با حضور در جمع خبرنگاران گفت: هیچ‌گونه چالشی بین وزارت علوم و دانشگاه آزاد وجود ندارد، دانشگاه آزاد هم یکی از مجموعه‌های آموزش‌عالی کشور است و امیدواریم با همکاری و همراهی بین دو مجموعه دانشجویان با کیفیت بالا از خدمات آموزشی استفاده کنند.

غلامی درباره اسلامی شدن دانشگاه‌ها گفت: اسلامی شدن دانشگاه‌ها جزو برنامه‌های مصوب فرادرسی است و باید تلاش کنیم آنچه که تاکنون در وزارت علوم در دست اجرا بوده است، پیش ببریم.

وی درباره ارتباطش با رسانه‌ها و روحیه نقدپذیری گفت: من از رسانه‌ها هم تشکر و استقبال می‌کنم، هم خواهش می‌کنم مطالب را با دقت منتقل کنند و نقدها را با انصاف بازتاب دهند و ما هم حتما به آنها توجه می‌کنیم.

غلامی درباره دغدغه دانشجویان بر فعالیت‌های تشکلی دانشجویی، بیان کرد: دانشجویان هیچ دغدغه‌ای نداشته باشند. در برنامه‌هایی که به مجلس شورای اسلامی ارائه دادم و همچنین در بحث‌هایی که آنجا مطرح شد اعلام کردم که هیچ مجموعه دانشجویی به شرط رعایت قوانین موجود دچار مشکل نخواهد شد.

وی با بیان ‌اینکه دیپلماسی علمی مورد تاکید مقام معظم رهبری است، ادامه داد: برنامه‌ها در چند شاخه ارائه شده است. مبادله استاد و دانشجو، پذیرش دانشجوی خارجی و افزایش دانشجویان خارجی، همکاری‌های مشترک علمی و پژوهشی با مراکز علمی دیگر از برنامه‌هایی است که وزارت علوم از آن‌ها حمایت خواهد کرد.