کد خبر: 100571

31/12/2017 11:13

برگزاری مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی با حضور دانشگاهیان در واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی با برگزاری ویژه برنامه ها و صدور بیانیه حماسه تاریخی 9 دی را گرامی داشتند.

استهبان

در این روز باشکوه که با عنوان بصیرت و میثاق با ولایت نامگذاری شده است، استادان،کارکنان و دانشجویان با حضور در میدان امام خمینی شهرستان همگام وهم صدا با دیگر اقشار ولایت مدار استهبان این حماسه را گرامی داشتند.

در این حرکت بدون فراخوان و مردمی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد استهبان جلوه ای از بصیرت افزایی را به عنوان وظیفه ای ملی و دینی به نمایش گذاشت.

واحد اقلید

به مناسبت گرامیداشت حماسه 9 دی 1388 گردهمایی عظیمی در اقلید برگزار شد .

در این همایش حماسی که با شرکت ادارات، نهادها، ارگانهای دولتی وغیر دولتی، نیروهای نظامی وانتظامی و حضور گسترده دیگر اقشار مردم ولایت مدار شهرستان اقلید در حسینیه بازار ومصلی نماز جمعه این شهر برگزار شد، سردار ربیعی معاونت عملیات قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی به تشریح حماسه 9 دی 1388 پرداخت و گفت: " اگر چه در 8 دی 1388 اتفاقات تلخی در کشور به وقوع پیوست اما 9 دی با حضور پر شور مردم شریف ایران وتجدید میثاق دیگر با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شاهد حماسه ای بیاد ماندنی بودیم.

وی همچنین اظهار کرد: ماباید تمام تلاشمان را در مبارزه با استعمار بکار گیریم چرا که استعمار تمام سعی خود را در جهت زیر سلطه بردن ملتها بکار می برد.

ربیعی در ادامه یاد آور شد هیچ فتنه ای در کشور ما با بدون حمایت آمریکا، اسراییل و انگلیس صورت نگرفته و این مثلث شوم همه جانبه از فتنه حمایت می کنند وبا شروع انتخابات دسیسه ها ی آنان نیز آغاز می شود.

سردار ربیعی نقش مقام معظم رهبری در خنثی کردن فتنه 88 را یاد آور شد و گفت: رهبر انقلاب نه تنها در این جریان غافلگیر نشد بلکه موجب غافلگیر شدن تمام سران استعمار شد.

واحد میاندوآب

مراسم گرامیداشت حماسه نهم دی، روز بصیرت با حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه میاندوآب، رئیس واحد، استادان، کارکنان و دانشجویان در سالن کنفرانس ولایت واحد میاندوآب برگزار شد.

دکتر رامین رستمی رئیس واحد میاندوآب ضمن تبریک روز حماسه و بصیرت گفت: ما مرهون روح پر فتوح و ملکوتی امام امت و مدیریت حکیمانه مقام معظم رهبری و مدیون خون شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و مدافعین حرم هستیم.

وی با اشاره به حماسه نهم دی ماه گفت: در این روز ملت ایران ثابت کردند که مردم فارغ از تمام مشکلات نسبت به دین مبین اسلام، ولایت و انقلاب اسلامی بی تفاوت نیستند و هرجا که خطوط قرمز آنها مورد تعرض قرار گیر، با بصیرت در صحنه حاضرند و پشتیبان اصول اساسی انقلاب هستند.

وی در ادامه افزود: دفاع از اصل انقلاب اسلامی با حضور آگاهانه مردم در 9 دی متجلی شد و تا زمانی که فتنه ای رویش داشته باشد هر روز برای این ملت عزیز نه دی خواهد بود.

دکتر رستمی بیان کرد: وظیفه دانشگاهیان در قبال این روز بزرگ و ماندگار بسیار سنگین است و تبیین برنامه های امام ،انقلاب و شهدا در سنگر دانشگاه از مهمترین وظایف حیطه کاری این مجموعه علمی است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه میاندوآب در این مراسم ضمن تبریک سالروز حماسه مردم انقلابی گفت: انقلاب اسلامی با گفتمان خود منطق و استدلال انقلابی را در جهان به عرصه نمایش گذاشت و با سلاح ایمان وقدرت نفوذ توانست دشمن را در رسیدن به اهداف شوم مأیوس سازد.

سرهنگ جواد مولودی در ادامه افزود: یکی از مهمترین اهداف دشمن در فتنه 88 شکاف در بین قوای سه گانه و مردم بود و با این حرکت می خواستند به اصل انقلاب و ولایت آسیب رسانده و نظام را از داخل مشکل ساز جلوه دهند و با بهانه تقلب در انتخابات برنامه های خود را در براندازی نظام عملی سازند.

وی در بخشی از سخنان خود به فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره کرد که فرمود: طراحان و نقشه کشان فتنه 88 در بیرون از مرزها بوده و عده ای دانسته یا ندانسته با دشمنان همکاری می کردند و در اجرای برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت دشمن،در براندازی نظام و انقلاب دشمنان را یاری می رساندند.

سرهنگ مولودی در ادامه افزود: فتنه 88 پیچیده ترین حرکت نرم دشمن برای براندازی نظام بود و از نظر دیدبان انقلاب استادان و دانشجویان بعنوان افسران و سربازان جنگ نرم در همه حال باید هوشیار باشند و در سنگر علم و دانش عرصه را برای دشمن تنگ کرده و شهید علی محمدی و شهریاری از جمله استادان برجسته دانشگاهی بودند که روحیه انقلابی و ولایتمداری در وجودشان نهفته بود.

واحد اردبیل

تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل با صدور بیانیه ای از حماسه 9 دی به عنوان نماد عزت، استقلال و بصیرت مردمی یاد کردند.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

سالروز حماسه 9 دیماه، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، گرامی باد.

مردم عزیز ما در روز نهم دی، آنچنان عظمتی از خود نشان دادند که دنیا را خیره کرد. "مقام معظم رهبری"

حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی 9 دی ماه 1388 نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زرین دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می آید. حماسه 9 دی نماد عزت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابرتمام دنیای آنها خواهند ایستاد. روز نهم دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز «بصیرت» تبدیل به یوم الله و ماندگار گردید. در این روز ماندگار و تاریخی ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، حماسه ای دیگر آفرید و دشمنان خدا و دینش را مأیوس و ناامید ساخت و قلب امام زمان (عج) و نائب بر حقش، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (دامت برکاته) را شاد ساخت.

این روز ها به ما دانشجویان و دانشگاهیان یادآور رشادت های همیشگی این مردم است، و هنوز ظلم های برخاسته از سینه استکبار جهانی و ظالم زمان آمریکا و رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی را از یاد نبرده ایم و هیچ گاه از خاطر ما نمی رود ظلم هایی که به دستان خودفروختگان داخلی بر علیه این ملت صورت گرفت.

ما دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل به عنوان قطره ای از این دریای عظیم جامعه دانشگاهی کشور بر سر پیمان پدران خود در حفاظت و حمایت از اصل ولایت فقیه و آرمان های امام راحل و اهداف انقلاب مقدس جمهوری اسلامی ایران هستیم و تمام وجود خود را بر سر عقیده فدا میکنیم.

با وجود مشکلات متعدد، معضلات معیشتی و رفاهی هنوز هم پیمان خود را به محکمی روزهای ابتدایی انقلاب اسلامی در سینه و جان داریم و در نهایت، روز نهم دی روزی است که مردم مسلمان و انقلابی ایران نشان دادند که این جمله حضرت امام (ره) را که فرمودند: «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت تان آسیب نرسد» به خوبی در عمل به آن معتقد و پایبند هستند. نهم دی ماه یک هزار و سی صد و هشتاد و هشت، جشن بلوغ فکری و شخصیتی نظام اسلامی بود.

انجمن اسلامی دانشجویی، انجمن اسلامی دانشجویان عضو اتحادیه سراسری انجمن اسلامی دانشجویان مستقل و مجمع پیروان خط امام و رهبری

بوئین زهرا

مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی با حضورحجت الاسلام والمسلمین حیدری رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین، دکتر رضا شعبان نژاد رئیس دانشگاه ازاد اسلامی بوئین زهرا، اساتید ،دانشجویان و کارکنان در دانشگاه آزاد اسلامی بوئین زهرا برگزارشد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین حیدری رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین با اشاره به حماسه ماندگار نهم دی ماه اظهار کرد: مقام معظم رهبری فرموده اند که باید آثار و برکات نهم دی همیشه زنده نگه داشته شود.

حجت الاسلام والمسلمین حیدری با بیان اینکه برخی افراد که از خواص بودند با ادعای دروغین تقلب فتنه 88 را رقم زدند افزود : اما همین افراد بعدا اعتراف کردند که تقلب 11 میلیونی رای امکانپذیر نیست اما در همین فتنه ضربه به اصل اسلام و آتش زدن پرچم سید الشهداء انجام گرفت.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین خاطرنشان کرد: کسی که اصل ولایت فقیه را قبول نداشته باشد، بویی از اسلام نبرده است؛ اینهایی که ادعا می کردند؛ انقلابی هستند و در خط امام قرار دارند چرا از بهائیان، منافقان و دشمنان امام و انقلاب حمایت کردند؟

وی با با بیان اینکه ماهیت مردم ایران در طول تاریخ ظلم ستیزی بوده است، تصریح کرد: عبرت ها و آموزه های نهم دی واقعا جای تامل دارد، چرا که ابعاد مختلف این فتنه جای بحث دارد و باید برای مردم روشن شود.

حجت الاسلام والمسلمین حیدری زمان شناسی را یکی از موضوعات مهم در شناخت درست مسیر دانست و گفت: متاسفانه در فتنه 88 بسیاری درانتخاب درست مسیر دچار تردید شدند و آنچه انسان را درفتنه ها گرفتار می کند، تردید در شناخت دوست و دشمن است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین افزود: الحمدااله مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی بوئین زهرا همواره در مسیر ارزش های انقلاب اسلامی برنامه و اقدامات خوبی داشته است که برگزاری مراسم گرامیداشت نهم دی نیز در مسیر دفاع از آرمان های امام و مقام معظم رهبری است که جای تقدیر دارد.

واحد کرمانشاه
مراسم گرامیداشت 9 دی روز بصیرت با حضور دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه، دکتر نوذر قنبری رئیس دانشگاه، معاونان، حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل الله وردی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، استادان، کارکنان و دانشجویان در محل تالار علامه امینی(ره) برگزار شد.
در این مراسم دکتر محسن سلطانی تحلیلگر مسائل سیاسی به عنوان سخنران این گرامیداشت حضور داشت و بعد از ارائه مطالب ایشان در خصوص یوم الله 9 دی؛ حاضران پرسش های خود را مطرح کردند.
دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه در مراسم گرامیداشت روز 9 دی در سطح شهر کرمانشاه نیز حضور داشتند.

واحد شهرکرد

استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد بار دیگر با حضور پرشور خود در مراسم 9 دی که در مصلای بزرگ امام (ره) شهرکرد برگزار شد؛ با بنیانگذار و معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای «مدظله العالی» و آرمان های والای انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری و واحد شهرکرد در این مراسم گفت: به دنبال هتک حرمت فتنه گران در عاشورای سال 88 و بی حرمتی آن ها، مردم غیور ایران در اعتراض به این اقدام شوم، حماسه ای دیگر آفریدند و یک باردیگر به دشمنان اسلام و انقلاب نشان دادند که مردم ایران اسلامی فارغ از جناح های سیاسی و مشکلات اقتصادی، درپایبندی به اسلام، انقلاب و ولایت فقیه از جان و مال خود می گذرند.

دکتر مظاهر نیکخواه افزود: حماسه 9 دی نماد آگاهی و اقتدار مردمی است که تا پای جان برای حفظ ارزش های اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده اند و به گوش جهانیان رساندند که اگر دشمن در برابر دین و مذهب و اعتقادات آنها بایستد، در برابرتمام دنیای آنها خواهند ایستاد.

وی اظهار داشت: در این روز تاریخی مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی، حماسه ای دیگر آفریدند و مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان انقلاب و اسلام زدند و با این اقدام به رهبر انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(دامت برکاته)، لبیک گفتند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد تصریح کرد: امسال نیز همزمان با سالروز یوم الله ۹ دی، دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد هم گام و هم صدا با دیگر مردم ولایتمدار استان چهارمحال و بختیاری عشق و ارادت خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به جهانیان بخصوص بدخواهان نظام ثابت کردند.

دکتر نیکخواه گفت: مردم انقلابی استانمان با شعارهایی نظیر «این همه لشکرآمده، به عشق رهبرآمده»، «مرگ بر ضد ولایت فقیه»، «خامنه ای خمینی دیگر است، ولایتش ولایت حیدر است»، «وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد، ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد» این حماسه پرشور را گرامی داشتند.

واحد شیراز

گرامیداشت 9 دی ماه، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و مراسم زیارت عاشورا در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز برگزار شد.

دکتر فرهاد شناوری مدیر ستاد شاهد و امور ایثارگران واحد شیراز در خصوص 9 دی در این مراسم گفت: در تاریخ تحولات سیاسی اجتماعی هر کشور به رخدادهایی می توان اشاره کرد که نقطه عطفی در روند تحول، تثبیت و یا شکوفایی و بالندگی بیشتر آن محسوب می شوند. ایران به ویژه در سه دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی از این نوع رخدادها زیاد به خود دیده است. در بررسی این رخدادها، حماسه 9 دی از حیث ماهیت، علل، اهداف، آثار و پیامدها و موقعیت زمانی و موضوعی، منحصر به فرد بود.

شناوری افزود: به واقع چه چیزی این حماسه را برای ملت همیشه حماسه ساز ایران برجسته‌تر کرد؟ 9 دی چه عناصر و شاخصه هایی داشت که آن را ماندگار و یوم الله شد؟تحلیل درست و درک بیشتر این حماسه مستلزم بازخوانی حوادث مرتبط با انتخابات ریاست جمهوری دهم است.

وی گفت: اگرچه نشانه‌های آن در گروه‌های قانون شکنانه و اغتشاشات خیابانی پس از 22 خرداد، رخ داد، اما نقطه اوج هنجارشکنی های فتنه گران، در عاشورای 88 رونمایی و باعث شد خشم ملت انقلابی و با بصیرت ایران برای عقیم کردن فتنه و خلق یک حماسه ماندگار دیگر در تاریخ ایران در روز 9 دی ماه برانگیخته شود و حضور میلیونی مردم در 9 دی بسیاری از نظریه‌پردازان را شگفت زده کرد و نظریه‌های آنان را زیر سؤال برد.

مدیر ستاد شاهد و امور ایثارگران واحد شیراز تصریح کرد: عوامل خارجی، عناصر و بازیگران داخلی ، هرکدام در جای خود در سال 88 به ایفای نقش پرداختند تا اینکه یک جنگ نرم تمام عیار را به ملت ایران تحمیل کردند و فتنه ای عمیق رقم خورد. رفتارشناسی فتنه و بازیگرانش در روزهای محرم و عاشورا، مقطع مهمی در ارزیابی جریان فتنه است که بر عبور از انقلاب و نظام و تعرض به اعتقادات، ارزش ها و باورهای دینی اصرار داشتند.

شناوری مهمترین ویژگی‌هایی حماسه 9 دی را در مردمی بودن، دغدغه حفظ ارزش‌های انقلاب، پیوند مردم با ولایت فقیه، عنایت الهی، ایمان دینی و بصیرت سیاسی مردم و حضور خود جوش مردم دانست که باعث ماندگاری آن در تاریخ و اذهان شد.

واحد دزفول

واحد دزفول به مناسبت سالروز حماسه 9 دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، حجت الاسلام توفیقیان در جمع دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول بیان داشت: بصریت مردم و ملت ایران اسلامی بار دیگر دشمنان این مرز و بوم را سر جای خود نشاند.

وی با اشاره به خروش مردم انقلابی در حماسه نهم دی را برگرفته از قیام اباعبدالله الحسین دانست وگفت کسانی که با اعتقادات دینی مردم جسارت کردند و مسجد و اموال و حتی دست به تخریب زدند دست دوستی دراز نخواهیم کرد.
درادامه ، ولایت فقیه را ثمره خون شهیدان دانست و گفت باید آن را حفظ کنیم تا این انقلاب را به دست مهدی موعود (ع) برسانیم.

در پایان بسیجیان واحد دزفول با حضور در جوار 5 شهید گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول با قرائت بیانیه بار دیگر با آرمان های انقلاب، ولایت فقیه و شهدا تجدید میثاق کردند.

متن بیانیه بسیج کارمندی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول به شرح زیر است:

«راهپیمایی ۹ دی تجلی قدرت خدا و حرکتی ماندگار در تاریخ انقلاب است.» امام خامنه‌ای مدظله العالی
ملت غیور،ولایتمدار وبصیر ایران اسلامی آنگاه که احساس کنند دین وعزت اسلام عزیز در معرض خطر،بی حرمتی ودست اندازی بیگانگان وگماشتگان سرسپرده و جاهل آنان است، دست از همه چیز حتی مال وجان خود کشیده ویکدل ویک صدا با ایمان وآگاهی وبصیرت بالای خویش وارد صحنه شده ودر مقابل اینگونه فتنه ها می ایستد.

9 دی ماه ۸۸ تجلی حماسه عاشورایی و میثاق معنا دار امت با مقام عظمای ولایت و نقطه سرنوشت ساز تقابل نظام سلطه و جبهه استکبار با اسلام، انقلاب و ولایت فقیه بود. حماسه‌ای ماندگار و عبرت آموز که با حضور آگاهانه و برخاسته از بصیرت متکی بر ایمان و اراده الهی ملت ایران شکل گرفت. حماسه‌ای که به فرموده رهبر معظم انقلاب، تجدید پیمان دوباره ملت بزرگ ایران با آرمان‌ها و ارزشهای انقلاب است.

هشت ماه اردو کشی خیابانی، برهم زدن نظم و امنیت کشور و هتک حرمت به مقدسات و میراث ماندگار عاشورای حسینی و جایگاه قدسی امامت و ولایت که با برنامه ریزی گسترده دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی برای راه اندازی انقلاب مخملی و براندازی نظام همراه بود باعث شد تا طیف‌های مختلف مردم با شور و شعور و آمادگی، خروشی مجاهدانه را در ۹ دی رقم بزنند. حضوری که ناشی از لطف و عنایت خداوند، مدیریت داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، ولایت مداری و بصیرت هوشمندانه آحاد جامعه در فضای غبار آلود فتنه بود و این وعده خداوند است که «وَمَکَروا وَمَکَرَ اللَّهُ وَاللَّهُ خَیرُ الماکِرینَ».

واکنون ما دانشگاهیان واحد دزفول در سالروز این حماسه مقدس وتاریخی که افتخار سرسپردگی به نهضت حضرت اباعبدا...الحسین (ع) وسرمشق از آن در فرهنگ وزندگی ما جاویدان است،باپیش روی قرار دادن منویات حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب ،حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) ، در راه سربلندی وعزت اسلام عزیز و میهن اسلامی مان کوشیده وبه جهانیان اعلام میداریم که تا پای جان در راه حفظ و حراست ازارزشهای دینی واعتقادی، وآرمانهای والای رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) وهزاران شهید گلگون کفن این دیار ایستاده ایم.

همچنین کوبنده تر از همیشه به خواص بی بصیرتی که باعث وبانی فتنه ی سال 88 شدند هشدار میدهیم که به کوری چشم دشمنان با صلابت وشکوه بیش از پیش حسرت، دست اندازی وغلبه ی سیاسی وفرهنگی آنان بر ایران اسلامی را مثل گذشته بر دلهایشان خواهیم گذاشت.

واحد قزوین

به مناسبت فرارسیدن سالروز حماسه تاریخی و انقلابی 9 دی مراسمی با حضور استادان، کارکنان و دانشجویان در مسجد امام رضا (ع) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

در این مراسم مدیرکل فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص ماندگاری حماسه 9 دی در تاریخ انقلاب، گفت: واقعاً همین طور است، حضور و در صحنه آمدن مردم مسلمان و انقلابی در 9 دی 88 حماسه ای تاریخی را رقم زد که چشم همه دنیا را به خود خیره کرد.

حجت الاسلام والمسلمین صفی خانی با اشاره به اهمیت و تاثیرگذاری زندگی ائمه معصوم (ع) افزود: زندگی همه ائمه معصوم(ع) الهام بخش یک زندگی معنوی، الهی و انسانی است و اگر کسی بخواهد معنا و مفهوم تقوا، بصیرت و سیاست را بفهمد باید در زندگی ائمه معصومین(ع) تامل و تدبر کند.

وی در بخش دیگری افزود: سیاستی ارزشمند است که مبانیش دین باشد؛ اگر بخواهیم بصیرت را بیاموزیم باید آن را در زندگی ائمه معصوم(ع) آموخت.

حجت الاسلام صفی خانی با اشاره به عظمت و بزرگی ملت ایران، گفت: چیزی که ملت با شکوه ایران را در دنیا بلند آوازه و بلند مرتبه و بر دشمنانش چیره کرد، بصیرت دینی و استقامت ایمانی است.

مدیرکل فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با اشاره به مفهوم بصیرت گفت: بصیرت یعنی اینکه انسان به شناختی دست پیدا کند که راه و مسیر درست را گم نکند و دچار اشتباه و انحراف نشود. همه ائمه معصومین(ع) تلاششان بر این بود که به ما بیاموزند که راه را گم نکنیم.

واحد بناب

مراسم گرامیداشت 9 دی با حضور ضیاء اله اعزازی نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، سرهنگ سلطانی فرمانده اسبق سپاه ناحیه بناب، مسئولان ارشد شهرستان و جمع کثیری از دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب، دانشگاه دولتی بناب، و دانشگاه پیام نور در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب برگزار شد.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی در این مراسم، با بیان اینکه حماسه ۹ دی پیروزی دیگری برای انقلاب و مردم رقم زد، گفت: در این روز، مردم به صورت خودجوش در خیابان ها حاضر شدند و علاوه بر تجدید پیمان با ولایت فقیه، فتنه خطرناک ۸۸ را سرنگون و دشمنان این انقلاب و نظام را دوباره مأیوس کردند.

ضیاء اله اعزازی، فتنه ۸۸ را آسیب بزرگی برای کشور عنوان کرد و افزود: برخی از دوستان و مسئولان نادان با ایجاد این فتنه موجب ایجاد مشکلات زیادی در عرصه های اقتصادی و سیاسی برای کشور در داخل و خارج از مرزها شدند و امید دشمنان برای فشار به انقلاب و نظام را بیشتر کردند.

رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه بالاترین و بهترین دستاورد انقلاب اسلامی مردمی بودن آن است، افزود: خدمت به این مردم باید اولویت کاری هر مسئول باشد و نباید در این انقلاب عده ای شب ها گرسنه سر بر بالین بگذارند و و عده ای هم غرق در مادیات باشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب نیز با بیان اینکه نهم دی ماه روز اعلام وفاداری و میثاق دوباره امت با ولایت و مقام معظم رهبری است، گفت: پیوند مردم با انقلاب و نظام پیوندی قوی و ناگسستنی است و مردم با حضور در تمام صحنه ها دشمنان اسلام و نظام را مأیوس کرده و انقلاب و نظام را تنها نگذاشتند و همیشه وفاواداری خود به انقلاب و رهبری را نشان دادند.

دکتر سیدعبداله حجتی نظام جمهوری اسلامی ایران را مردمی ترین نظام در دنیا عنوان کرد و گفت: مردم از اول انقلاب در کنار این نظام بوده اند و برای حفظ آن خون ها داده اند و هیچ گاه به دشمنان نظام و انقلاب اجازه دخالت در امور کشور را نداده اند و همیشه نشان داده اند نظام و انقلاب متعلق به خود مردم است.

وی ۹ دی را روز مقابله با دشمنان، فتنه و حفظ ارزش های اسلامی دانست و گفت: مردم ولایتمدار این کشور ثابت کردند در روزهای غبارآلود فتنه، راه انقلاب را گم نمی‌کنند و اجازه نخواهند داد خدشه ای به نظام و انقلاب وارد شود و در این روز با بصیرت و به صورت خودجوش دشمنان نظام و انقلاب را مأیوس و جلوی فتنه را گرفتند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب در پایان با تأکید بر اینکه حفظ بیعت با رهبری و آرمان های انقلاب وظیفه عموم جامعه است، گفت: دشمنان امروز وقتی این وحدت بین مردم رهبری را می بینند از تجاوز به این نظام و انقلاب مأیوس می شوند.

انتهای پیام /