کد خبر: 128156

28/06/2020 13:15

دکتر ضیائی تاکید کرد

لزوم شایسته گزینی در انتخاب و ارتقاء اعضای هیأت علمی و اساتید دانشگاه آزاد

سرپرست موقت مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: شایسته گزینی در انتخاب و ارتقاء اعضای هیأت علمی و اساتید باید با دقت انجام گیرد تا منجر به شایسته پروری و شایسته‌سالاری شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه صمیمانه دکتر محمدصادق ضیائی سرپرست موقت مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با مدیران و کارکنان این مرکز ظهر امروز در سازمان مرکزی دانشگاه برگزار شد.

دکتر ضیائی در ابتدای این جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر، گفت: آیت‌الله شهید بهشتی جمله معروفی داشتند و می‌فرمودند که من تلخی برخورد صادقانه را به شیرینی کاذب برخورد منافقانه ترجیح می‌دهم، این نکته باید برای ما درس و الگوی رفتاری باشد. بنده با 40 سال سابقه فعالیت در نظام اداری و آموزش عالی یکی از بزرگ‌ترین ضعف‌ها و ایرادهای سازمان‌ها را برخورد دوگانه و عدم شفافیت در گفتار می‌دانم.

سرپرست موقت مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر رعایت تکریم ارباب‌رجوع در این مرکز، گفت: ما باید پذیرای ارباب‌رجوع باشیم و بر اساس ضوابط و رویه‌ها پاسخ قاطع بدهیم، صراحت کلام و صداقت گفتار باید سرلوحه کارها باشد.

وی داشتن نگاه جامع و نظامند و پرهیز از جزءنگری، جهت‌دهی مؤثر برای ارتقاء اساتید، حفظ کیان و ارتقاء علمی دانشگاه و گسترش فضای انقلابی را از جمله موضوعات مورد تأکید دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برشمرد و افزود: مهم‌ترین سرمایه دانشگاه آزاد اسلامی نیروی انسانی است که از سه رکن اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان تشکیل می‌شود که مسئولیت انتخاب بهینه و اصلح و بررسی صلاحیت‌های عمومی و تخصصی اساتید بر عهده مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی است.

دکتر ضیائی تأکید کرد: شایسته گزینی در انتخاب و ارتقاء اعضای هیأت علمی و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی باید با دقت انجام گیرد تا منجر به شایسته پروری و شایسته‌سالاری شود. بنابراین سه معاونت امور جذب اعضای هیأت علمی، هیأت ممیزه و توانمندسازی و ساماندهی باید با تعریف بستر کار و رفع نیازها به سمت هم‌افزایی حرکت کنند تا منجر به ارتقاء دانشگاه آزاد اسلامی شود.

سرپرست موقت مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در پایان گفت: نگاه بلند علمی و آکادمیک دکتر طهرانچی قابل‌تقدیر است و کار کردن با چنین افرادی سرمایه ذهنی را افزایش می‌دهد، ایشان همیشه طرح‌های نو و بدیع دارند که نظام موضوعات یکی از طرح‌های کارآمد ایشان است که می‌تواند منجر به کاربردی شدن پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها در کشور شود.

در ادامه این جلسه معاونان، مدیران و کارکنان بخشهای مختلف مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی به بیان پیشنهادات، نظرات و دغدغه‌های خود پرداختند.

انتهای پیام/