کد خبر: 100048

13/11/2017 16:04

اعلام آمادگی قزاقستان برای مشارکت در طرح های صنعتی با دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر عزیز جوانپور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی با نورلان کوپوسینوف معاون مدیر منطقه ویژه اقتصادی PIT و هیات همراه دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد تبریز، دکتر جوانپور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی و واحد تبریز گفت: قزاقستان کشور مسلمانی است و اشتراکات فرهنگی خوبی با ایران دارد، ارتباط ما باید با این کشور به بهترین شکل باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تبریز ادامه داد: واحد تبریز با اعضای هیأت علمی مجرب، امکانات، تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی مناسب و شرکت های دانش بنیان آماده همکاری با کشور قزاقستان و انعقاد تفاهم نامه جهت تبادلات علمی و فرهنگی است.

جوانپور گفت: ما آمادگی این را داریم که با تکیه بر توان داخلی، پتانسیل های بالقوه و ظرفیت های متعددی که در زمینه علم و فناوری داریم، در بسیاری از زمینه های صنعتی، تجاری و فرهنگی با دولت قزاقستان همکاری کنیم.

در ادامه نشست نورلان کوپوسینوف معاون مدیر منطقه ویژه اقتصادی PIT قزاقستان که برای شرکت در پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی RINOTEX2017به تبریز سفر کرده است، گفت: یکی از مهمترین اهداف حضور کشور قزاقستان در نمایشگاه، آشنایی با کارشناسان و متخصصان حوزه علم و فناوری در ایران است که می تواند در نهایت به تبادل اندیشه و تولید علم منجر شود.

وی ادامه داد: قزاقستان نیز برای گسترش روابط خود با ایران در این رویداد بین المللی حضور و آماده همکاری و مشارکت در طرح های بزرگ صنعتی با دانشگاه آزاد اسلامی است.

نورلان کوپوسینوف در خاتمه تأکید کرد: در غرفه قزاقستان در نمایشگاه ربع رشیدی سعی و تلاش ما بر این بود تا مردم کشور ایران و دیگر کشورهای جهان را با توانمندی های قزاقستان مطلع سازیم. چرا که لازم است در کنار توسعه مباحث گردشگری، کشورهای منطقه با یکدیگر در زمینه فرهنگی، علم، فناوری و تجاری سازی آن همکاری داشته باشند.

توسعه و تجاری سازی فناوری، انتقال تجارب علمی و فناوری با تأکید بر تجاری سازی علم، تبادل دانشجو در رشته های فناوری اطلاعات، نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی و ... توسعه شرکت های دانش بنیان از جمله موارد مطرح در این نشست صمیمی بود.