کد خبر: 100558

30/12/2017 10:40

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری:

دانشجو نباید دغدغه شغل داشته باشد/ دانشگاه ها متخصصین انقلابی و ولایی تربیت کنند

نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری با سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد رشت، آیت الله احمد پروایی نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری دانشگاه آزاد اسلامی را یکی از دستاورد های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در جامعه مظلوم است و در حق تلاش های آن جفا شده است.

آیت الله پروایی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی از نظر علم و دانسته های علمی اگر هم تراز با دانشگاههای دولتی نباشد، کمتر از آن نیست . در حال حاضر بسیاری از جوانان نخبه مملکت اسلامی فضای علمی دانشگاه آزاد اسلامی را بهتر از دیگر محیط های دانشگاهی جهت ادامه تحصیل انتخاب می کنند چرا که ظرفیت و زمینه های بیشتری برای ارتقای سطح تحصیلات آنان در این دانشگاه فراهم شده است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری افزود: مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی باید بتوانند این دانشگاه را به خوبی در جامعه معرفی کنند، همچنین در مسائل علمی استادان می توانند در این مورد اظهار نظر کرده و با طراحی و برنامه ریزی یک رقابت سالم و علمی در المپیادهای مختلف توان علمی دانش آموختگان این دانشگاه را محک بزنند.

وی تاکید کرد: وقتی دانشجو از هر لحاظ ممتاز است، نباید دغدغه کار داشته باشد، لذا باید بتوانیم با اعطای امتیازات ویژه به جوانان نخبه موجب تشویق و ایجاد رقابت در بین آنان شده و برنامه ریزی لازم جهت امنیت آینده شغلی این عالمان تحصیل کرده در دانشگاه آزاد اسلامی را فراهم کنیم.

آیت الله پروایی با تاکید برتوجه مسئولین به فرهنگی بودن فضای دانشگاهها ، تصریح کرد: باید طوری برنامه ریزی کنیم که در کنار علم آموزی، مسائل اعتقادی – دینی و فرهنگی در دانشگاهها اصلاح شود و فضای دانشگاه فقط جایی برای تعلیم، تعلم و پرورش باشد.

وی با ارائه بخشی از بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند " سیاست باید دینی و در خدمت دین باشد"، تصریح کرد: متاسفانه شاهد آن هستیم که بعضی افراد برای ارتقای خود از دین مایه می گذارند این افراد بدانند که ما انقلابی را به برکت خون پاک شهیدان و با رهبری امام راحل و با وجود تمام دشمنی های داخلی و خارجی تشکیل دادیم و مسئولین که امکانات این انقلاب در طول مدت خدمتشان در اختیارشان بود، باید پاسخگوی کارهای انجام شده برای مردم و جامعه باشند.

آیت الله پروایی خطاب به رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ، گفت: شما در یک حرکت انقلابی به علم خدمت کنید، چرا که دانشگاه آزاد اسلامی با وجود دانشجویان متخصص و متعهد باید دارای یک فضای علمی باشد و بتوانید در این دانشگاه متخصصین انقلابی و ولایی تربیت کنید .

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با برشمردن شرایط یک مدیر خوب، اظهار کرد: یک مدیر خوب در محیط دانشگاه چشم پاک، دست پاک، ولایی و سالم است. باید از نیروهای ارزشی، متخصص ولایی و کاربلد استفاده کنید تا قادر شوید با برنامه ریزی تخصصی درون جوان را اصلاح کنید، بدانید که انجام کارهای فرهنگی زمان بر است و بودجه فرهنگی در این زمینه باید بدرستی هزینه شود.

لازم به ذکر است آیت الله احمد پروایی نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری و هیات همراه پس از بازدید از مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با حضور در مزار شهدای گمنام این واحد دانشگاهی، ضمن ادای احترام به این شهیدان والا مقام بار دیگر با آرمانهای آنان تجدید میثاق کردند.

انتهای پیام