کد خبر: 100567

30/12/2017 13:46

دکتر زراعت کیش همزمان با یوم الله ۹ دی:

دانشگاهیان به تبیین شاخصه‌های «بصیرت» بپردازند / یوم الله «۹ دی» جلوه‌ای از ولایت‌مداری و بصیرت ملت ایران است

رئیس بسیج اساتید واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی گفت: انتظار می‌رود دانشگاهیان کلیدواژه «بصیرت» و شاخصه‌ها و ویژگی‌های مترتب بر این مهم را که با حرکت ۹ دی ماه مردم ایران عجین شده است، تبیین کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از وب سایت اطلاع رسانی واحد علوم و تحقیقات، دکتر یعقوب زراعت کیش همزمان با یوم الله ۹ دی ماه، گفت: حماسه یوم الله «۹ دی» جلوه‌ای زیبا از ولایت‌مداری و بصیرت ملت ایران است. در این روز مهم و تاریخی، ملت ایران بار دیگر با حضوری حماسی، طومار فتنه‌گران را در هم پیچید و برای همگان راهی روشن را نشان داد.

وی با بیان اینکه ملت ایران در ۹ دی ماه، استکبارستیزی خود را با تکیه بر ولایتمداری به منصه ظهور گذاشتند، خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود دانشگاهیان در ۹ دی (روز بصیرت) به تبیین ریشه‌ها و عوامل فتنه بپردازند چراکه نظام اسلامی به جهت حرکت شتابنده و رو به جلوی خود همیشه دشمنانی فتنه‌انگیز خواهد داشت.

رئیس بسیج اساتید واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در همین راستا استادان بسیجی در دانشگاه وظیفه مهم‌تر و سنگین‌تری بر دوش دارند و لازم است با روشنگری، جوانان و دانشجویان را نسبت به وقایع سال ۸۸ و همچنین فرازها و فرودهایی که در ۴۰ سال گذشته انقلاب اسلامی با آن مواجه بوده و ریزش‌ها و رویش‌هایی که انقلاب و نظام اسلامی داشته است، آشنا کنند.

زراعت کیش خاطرنشان کرد: این حماسه و سایر حماسه آفرینی‌های ملت بزرگ ایران تا زمانی می‌تواند ادامه داشته باشد که خود را با شاخص ولایت تنظیم کنند.

وی تاکید کرد: دانشگاه به عنوان نهاد اندیشه‌ورزی که نزد جامعه فرهیخته‌پرور ایران اسلامی به عنوان مرجع تولید فکر قرار گرفته است، نقشی خطیر در زمینه ادبیات‌سازی برای سفارش‌های بزرگان علم و دین و همچنین دامن زدن رویکرد تحلیلی برای تحولات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دارد.

دکتر زراعت کیش افزود: شایسته است دانشگاهیان کلیدواژه «بصیرت» و شاخصه‌ها و ویژگی‌های مترتب بر این مهم را که با حرکت ۹ دی ماه مردم ایران عجین شده و همواره در بیانات رهبر انقلاب مورد توجه قرار گرفته است، تبئین کرده و بر غنای این حرکت مردمی که در تاریخ جمهوری اسلامی ایران ماندگار شده است، بیفزایند.