کد خبر: 100591

01/01/2018 10:52

دکتر جوانپور تأکید کرد

صیانت از شأن و منزلت دانشگاه آزاد اسلامی در برگزاری امتحانات

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت: شأن و منزلت دانشگاه را در برگزاری امتحانات حفظ و از آن صیانت کنیم.<br/>

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد تبریز، دکتر عزیز جوانپور در کارگاه آموزشی بررسی شیوه نامه انضباطی دانشجویی گفت: امتحانات به عنوان آبروی سیستم آموزشی دانشگاه مورد توجه است و باید تمام عوامل اجرایی و مسئولان از آبروی دانشگاه دفاع کنند.

وی از تسامح و تساهل که در جریان برگزاری امتحانات در بعضی واحد ها انجام می گیرد، انتقاد کرد و گفت: جدی نبودن در برگزاری امتحانات باعث افت آموزشی و از دست رفتن شهرت و حیثیت دانشگاه شده و موجب تنزل کیفیت آموزشی می شود. نباید به خاطر جذب و نگهداری دانشجو، برخلاف قوانین آموزشی دانشگاه عمل کنیم.

دبیر هیأت امنای استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: وظایف کمیته های انضباطی تنها رسیدگی به تخلفات آموزشی و امتحانی دانشجویان نیست، بلکه باید دانشجویانی که شئونات اسلامی و اخلاقی را در دانشگاه و در جلسه امتحان رعایت نمی کنند و موجب هنجارشکنی می شوند، گزارش و با آنها برخورد شود.

وی با تاکید بر اینکه امروز بحث کیفی سازی و رعایت مقررات و آیین نامه‌ها در دستور کار قرار دارد، افزود: امتحانات در تمامی واحدها با نظم و کنترل کامل برگزار شود و ضمن احترام به دانشجویان، با خاطیان برخورد شود.

وی در پایان از بازدید سرزده هیأت نظارت بر برگزاری امتحانات از واحدهای دانشگاهی در ایام امتحانات خبر داد.

گفتنی است کارگاه آموزشی بررسی شیوه نامه انضباطی دانشجویی با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد خلیلی رییس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی و دکتر محمد نریمانی راد،‌ معاون دانشجویی و فرهنگی واحد تبریز و دبیران کمیته‌های انضباطی دانشجویی واحدهای دانشگاهی استان امروز در سالن شمس در واحد تبریز برگزار شد.

انتهای پیام /