کد خبر: 125755

09/08/2019 12:11

دکتر دهقانی فیروزآبادی در هیات امنای دانشگاه آزاد یزد:

باید در گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی که حرکت به سمت دانشگاه کارآفرین است، شتابدهی مرکز رشد فن آوری و پارک علمی و فناوری صورت گیرد

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه باید مأموریت خود را به سمتی برد تا نیروهایی تربیت کند که خودش ایجاد کار کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی به نقل از واحد یزد، چهاردهمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد به ریاست دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در واحد یزد برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر معصومه طباطبایی رئیس دانشگاه آزاداسلامی استان یزد و دبیرهیات امنای استان به بیان مطالبی درخصوص فرصت‌ها و تهدیدهای پیش روی دانشگاه آزاد اسلامی یزد پرداخت و ضمن ارائه آمار کلی دانشگاه متبوع خود و همچنین آمار کاهش دانشجویان در واحدهای استان، بر ایجاد منابع جدید درآمدی در دانشگاه تاکید کرد.

در ادامه جلسه دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر و فرارسیدن دهه ولایت، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی یک نهاد تأثیرگذار مردمی است که در پاسخ به نیاز جامعه تأسیس شده است.

وی تصریح کرد: دانشگاه آزاداسلامی در دهه 60 با توجه به کمبود فضای آموزشی عالی تأسیس شد و در دهه 70 تا 75 با توجه به نیاز کشور رشد کرده است. در حال حاضر نیاز جامعه کمبود نیروی انسانی نیست، بلکه باید به سمت رشد مهارت‌ها و تربیت نیروی ماهر حرکت کرده و دانشگاه‌ها نیز به سمت ایجاد پژوهشکده نیل داشته‌اند.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: دانشگاه باید مأموریت خود را به سمتی برد تا نیروهایی تربیت کند که خودش ایجاد کار کند. دانشگاه کارآفرین که دانشگاه نسل سومی است، باید نیروهای متخصصی تربیت کند تا خود تبدیل به یک کارآفرین شود.

وی تأکید کرد: نیاز جدید دانشگاه، به شتاب‌دهنده نسل سوم و کارآفرین است. مرکز رشد کارآفرین، پارک علم و فناوری و... از این نمونه‌های بارز است. اگر همت و همدلی بین نهادها و سازمان ها باشد، دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علم و فناوری اول خواهد بود.

وی تصریح کرد: با توجه به توان و انگیزه‌هایی که در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد، استاد دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند کار اقتصادی و علمی ایجاد کند و در گام دوم که حرکت به سمت دانشگاه کارآفرین است، شتابدهی مرکز رشد فن آوری و پارک علمی و فناوری به معنای واقعی انجام گیرد.

گفتنی است در ادامه جلسه، پیشنهادات و نظرات رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد برای رأی‌گیری، مطرح و پس از بحث و تبادل نظر به تصویب اعضای هیات امنا رسید.

علاوه بر شرکت درچهاردهمین جلسه هیات امنای استان یزد، بازدید از سایت 2 غدیر، انجمن علمی رباتیک، طرح پنوماتیک و آئروپونیک، طرح آنسکتاریوم، کارگاه طراحی و پارچه و... از دیگر برنامه‌های سفر دکتر دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاداسلامی به استان یزد بود.

انتهای پیام/