کد خبر: 127599

18/03/2020 10:45

در شورای ارزیابی طرح های مقابله با کرونا تصویب شد

چهار طرح فناورانه دانشگاه آزاد اسلامی برای مقابله با ویروس کرونا

چهار طرح فناورانه جدید دانشگاه آزاد اسلامی در ششمین جلسه شورای ارزیابی طرح های مقابله با ویروس کرونا به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، ششمین جلسه شورای ارزیابی طرح های مقابله با ویروس کرونا دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه و اعضای شورا به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

دکتر دهقانی فیروزآبادی بر حمایت و پشتیبانی علمی، اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی از طرح های فناورانه برای مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاه مردم نهاد و مساله محور، تمام توان، ظرفیت و امکانات خود را برای مقابله با ویروس کرونا به کار گرفته است.

در این جلسه، چهار طرح فناورانه جدید دانشگاه آزاد اسلامی شامل ردیاب های ویروس ها برای استفاده در محیط های عمومی، ساخت قطعات وارداتی اتوکلاوها، مواد ضدعفونی کننده پایه صابونی و ماسک های پیشرفته نسل جدید که توسط دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی، اصفهان و علوم پزشکی طراحی و تولید شده است، مورد تصویب قرار گرفت.

با تخصیص اعتبار به این طرح ها، واحدهای فناور وارد فاز تولید شده و این محصولات در آینده نزدیک به صورت گسترده وارد بازار می شوند. پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی تاکنون 7 طرح مقابله با ویروس کرونا را تصویب کرده و مورد حمایت قرار داده است.

گفتنی است کمیته ارزیابی طرح های فناورانه جلوگیری از کرونا از ۲۰ اسفند به صورت روزانه برای بررسی طرح های فناورانه دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شده و تا ریشه کنی کامل ویروس کرونا از منطقه ادامه خواهد داشت.

دکتر مسعود پارسانیا، دکتر هدی جهاندار، دکتر هاشمیان، دکتر منصور بیات، دکتر مهدی رجبی، دکتر رامین اصغریان، دکتر حمید مهدی و دکتر آزاده کاظمی از اعضاء کمیته ارزیابی هستند. مهندس سیدمحمدجواد صدری مهر مدیرکل تجاری سازی و پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی دبیری این جلسات را بر عهده دارد.

انتهای پیام/