کد خبر: 127700

12/04/2020 11:26

با دستورجلسه تدوین بسته مقابله با کرونا

دیدار نوروزی دکتر طهرانچی با رئیس و مدیران مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

جلسه دیدار نوروزی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با رئیس و مدیران کل مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دیدار نوروزی دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با رئیس و مدیران کل مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

دکتر طهرانچی در این دیدار با اشاره به لزوم تدوین بسته مقابله با کرونا با توجه به شرایط خاص کشور، تاکید کرد که همه موارد مربوط به روند صدور ریز نمرات، مدرک موقت فارغ‌التحصیلی و دانشنامه فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در قالب ارائه خدمات از طریق میز خدمت و بدون نیاز به حضور دانشجویان انجام شود و مقرر شد دستورالعمل اجرایی و زیرساخت های لازم در اسرع وقت توسط مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی تنظیم و با همکاری مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه ایجاد و فرآیند آن اجرایی شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین به مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی مأموریت داد تا پروتکل‌های لازم درباره تسویه حساب فارغ‌التحصیلان و اخذ امضاهای مربوط به فارغ التحصلی به صورت دیجیتال، زیرساخت صدور مدارک فارغ‌التحصیلی و مدل برگزاری آزمون‌های EPT و آزمون‌های جامعه را طراحی کند.

در ادامه این جلسه دکتر بهروز طهماسب کاظمی مشاور رئیس دانشگاه در برنامه‌ریزی راهبردی و رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه به همراه مهندس محمدرضا مهرادفر، مهندس محمد عابدی، مهندس لیلا طلایی پور و دکتر بابک مقصودی، گزارش عملکرد سال ۹۸ این مرکز در بخش‌های مختلف از قبیل پذیرش دانشجویان جدیدالورود در مقاطع مختلف تحصیلی، برگزاری آزمون های مختلف، صدور مدارک فارغ‌التحصیلی و... ارائه کردند.

بر اساس گزارش‌های ارائه‌شده در این جلسه، علیرغم کاهش تعداد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، دانشگاه آزاد اسلامی در سال تحصیلی ۹۸-۹۹ بیش از ۴۴ هزار دانشجوی جدید جذب و ثبت نام کرد که نسبت به مدت مشابه سال ۹۷، ۱۲ درصد افزایش داشته است.

دانشگاه آزاد اسلامی همچنین در سال گذشته 10 دوره آزمون EPT در ۱۲ حوزه تهران و شهرستان ها با حضور بیش از ۶۶ هزار و ۳۰۰ دانشجو، دو دوره آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی با مشارکت واحد الکترونیکی، سه دوره آزمون پایان ترم زبان انگلیسی، آزمون جامع علوم پایه پزشکی، آزمون پیش درمانگاهی دامپزشکی، آزمون کارورزی علوم پزشکی و اولین آزمون بورد تخصصی دامپزشکی در سال ۹۸ را در موعد مقرر برگزار کرد.

در این جلسه با توجه به شرایط خاص کشور درپی شیوع ویروس کرونا، سناریوهای مختلف جهت برگزاری آزمون‌های EPT به صورت مجازی و با رعایت ضوابط در قالب آزمون iEPT و یا برگزاری حضوری این آزمون با رعایت پروتکل های بهداشتی بررسی و مقرر شد به منظور جلوگیری از ایجاد مشکل برای دانشجویان دانشگاه، بنابر دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با کرونا و تصمیم گیری درباره آزمون های سراسری، تصمیمی اتخاذ شود که هیچ‌ خلل در فرآیند آموزش و فارغ التحصیلان دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی ایجاد نشود. نتیجه تصمیمات اتخاذ شده طی دو هفته آینده ابلاغ و اطلاع رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/